FK logo 20162016-2017 hooajal toimuvad autoritunnid ja kontserdid iga kuu neljandal neljapäeval Tartus 
SISEVETE SAATKONNAS.
Autoritunnis vestleb muusikutega Ants Johanson.
Vaata lisaks:  fb

vadjaisuri weblogo

Vadja ja isuri regilaulude väljaandes on avaldatud valik Ingerimaal elavate läänemeresoome põlisrahvaste vadjalaste ja isurite vanu laule. Valimikust leiab laulude tänapäevased helisalvestused eesti pärimuslauljate esituses ja mõned arhiivisalvestused.

Prindi

Laste folklooriring KAVAL KÄSI

Kirjutas Rahvakultuur on . Postitatud rubriiki: esileht

...ootab uusi lapsi folklooripille mängima ja laulma

Ansambel Kaval Käsi on asutatud kümmekond aastat tagasi samanimelises kandle- ja käsitööringis käivatest lastest. Asutaja on Helen Kõmmus, kes oli ka esimene juhendaja. Ansambel tegutseb Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi juures. Kui ansamblil oleks juhtmõte, oleks see "Tunne muusikast rõõmu, ole aktiivne, kuula, pane tähele ja loo oma muusika". Lasteansamblit juhendab juba aastaid Anneli Vilbaste.

Igal aastal ootame liituma uusi lapsi, kel huvi folklooripillide ja mõnusa ühislaulmise ja -mängimise vastu.

Laste folklooriring  KAVAL KÄSI ootab uusi liikmeid teisipäeviti kell 15-17 Pepleri 27. Ringis õpitakse laule-mänge-tantse, tehakse käsitööd. Täpsem info Anneli Vilbaste, tel. 56787636

2018 aasta juunis andis Kaval Käsi välja CD plaadi tosina toreda lauluga - vt salvestuse videot!

Prindi

TÄIENDAV STIPENDIUMIKONKURSS (2)

Kirjutas Rahvakultuur on . Postitatud rubriiki: esileht

popup dialog information markKuulutame välja konkursi pärimus- ja rahvakultuuri loomingulisele stipendiumile.

Avaldused saata hiljemalt 31. augustiks 2017 aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või postiga Pepleri 27, 51010 Tartu. Avalduses anda lühiülevaade enda seotusest pärimus- ja rahvakultuuriga, kavandatavatest loomingulistest tegevustest eeloleval perioodil ja lisada kõik andmed: nimi, aadress, kontaktandmed (telefon, e-posti aadress ja kodulehe aadress, kui see on), pangakonto number. Kõikide kandideerijatega võtame personaalselt ühendust.

 


 

 

Prindi

TÄIENDAV STIPENDIUMIKONKURSS

Kirjutas Rahvakultuur on . Postitatud rubriiki: esileht

popup dialog information markKuulutame välja täiendava konkursi pärimus- ja rahvakultuuri loomingulisele stipendiumile.

Avaldused saata hiljemalt 5. juuniks 2017 aadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või postiga Pepleri 27, 51010 Tartu. Avalduses anda lühiülevaade enda seotusest pärimus- ja rahvakultuuriga, kavandatavatest loomingulistest tegevustest eeloleval perioodil ja lisada kõik andmed: nimi, aadress, kontaktandmed (telefon, e-posti aadress ja kodulehe aadress, kui see on), pangakonto number.

 


 

 

Prindi

Linnalaager „Minnist Miinaks ja Jukust Juhaniks”

Kirjutas Rahvakultuur on . Postitatud rubriiki: esileht

vana aja koolilaste elust

Tahad teada, kuidas su ema ja isa eakaaslased koolis käisid? Vanaema ja vanaisa? Aga nende emad ja isad ja vanaemad ja vanaisad? Tule linnalaagrisse! Kevadisel koolivaheajal  (20-24.03.2017) saab linnalaagris „Minnist Miinaks ja Jukust Juhaniks”:

  • kuulda lugusid koolilaste elust 19.sajandil ja 20.sajandi alguses, keskel ning lõpus
  • meisterdada ja käsitööd teha
  • mängida temaatilisi osavus- ja liikumismänge ning laulda laule
  • õppida väikekandle mängimise algtõdesid

Kutsume osalema algklasside ja põhikooli noorema astme õpilasi, aga huvi korral on oodatud ka vanemad õpilased ning koolieelikud.
Laagritööd juhib legendaarne muusikaõpetaja, jutuvestja ja käsitöömeister Anneli Vilbaste.

Laager toimub Pepleri 27, väikeses saalis 20-24.03, iga päev kell 12-14.30.

Osalejale on laagri tasu 10 eurot (2 eurot laagripäev). Tasu sisaldab kõiki laagri ajal kasutatavaid materjale ning väikekannelde kasutust.

Laagris osalemiseks saada e-kiri lapse nime ja vanusega aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Laagri toimumist toetab Tartu Linnavalitsus!

Ootame osalema!

Anu Roos ja Anneli Vilbaste

Prindi

ALGAS EESTI ETNOMUUSIKA AUHINDADE ETNOKULP 2016 HÄÄLETUS

Kirjutas Rahvakultuur on . Postitatud rubriiki: esileht

etnokulp ERR FB

Etnokulpide nominendid ja hääletuskeskkond: http://folk.ee/etnokulbid-2016-haaletusvorm

ALGAS EESTI ETNOMUUSIKA AUHINDADE ETNOKULP 2016 HÄÄLETUS

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab ka tänavu koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 7. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel. 

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse sel korral publikuhääletuse teel välja seitsmes kategoorias: parim artist, parim pärimusmuusik, parim heliplaat, aasta parim lugu, uus tulija ning auhinna saavad ka aasta parim DJ ja uusfolk artist. Võitjad selguvad www.folk.ee kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel, mis algas 27. septembril ning kõigil on võimalus oma hääl anda sellele järgneva üheksa päeva jooksul.

Kaheksandat korda välja antav auhind Etnokulp on antud žanris ainus tunnustus, mille saavad rahva lemmikud. Kuigi auhinnagalal annavad ka Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus välja oma erikulbid, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel. 

Etnokulbid jagatakse Pärimusmuusika Lõikuspeol 7. oktoobril, algusega kell 20.00 pärimusmuusika aida suures saalis. Otseülekannet sündmusest võimalik vaadata ETV2 vahendusel.

Kõigi hääletajate vahel loosib Eesti Pärimusmuusika Keskus välja Lõikuspeo passi kahele.

Pärimusmuusika Lõikuspeo koduleht

Lisainfo:
Kris Süld,
Eesti Pärimusmuusika Keskuse avalike suhete juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
53 435 232
www.folk.ee

 

TRAKSi algatused, suurprojektid ja maineüritused

FK logo 2016   Tartu Folgiklubi on toonud kuulajate ette kohtumisi muusikutega mitu aastat. 2016 hooajal toimuvad autoritunnid ja kontserdid iga kuu neljandal neljapäeval Tartus SISEVETE SAATKONNAS. Autoritunnis vestleb muusikutega Ants Johanson. Tartu Folgiklubi tänab toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tartu Kultuurkapital, Tartu LV kultuuriosakond, ERR, Bookmill ja paljusid teisi!

  RegiÖÖ on traditsioonidega rahvusvaheline arhailise loomingu festival kevadised Tartus (alates 2002), mis tutvustab eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemat kihistust. Festivali eesmärgiks on tutvustada arhailise laulu, tantsu, jutu ja traditsioonilise käsitöö kaudu läänemererahvaste maailmapildi juuri, pakkudes tänapäevainimesele võimaluse praktilistes tegevustes ning kuulaja-vaatajana end esivanemate pärandi kandjana tunda. Projekti peamised kaasrahastajad on Tartu Linn ja Eesti Kultuurkapital
  Tartumaa Kultuurikoda on alguse saanud projektist „Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal”. Projekti käivitas 2011 a augustis Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts ja seda kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti esmaseks eesmärgiks oli selgitada välja, milline on Tartumaa kultuurikorralduse hetkeseis ja kas see rahuldab meie vajadusi või mitte. Projekt lõppeb seltsingu Tartumaa Kultuurikoja asutamisega ning siit edasi sõltub kõik juba ainult meist endist – mida suudab kultuurikoda pakkuda Tartumaa kultuurielule?
  Oktoober 2012 - aprill 2013. Projekti eesmärgiks oli koolitada ja kaasata vabatahtlikena meedia- ja rahvakultuurihuvilisi noori, kes oleksid oma valla kultuurisündmuste kajastajad ja kirjasaatjad, täiendades Tartuma Rahvakultuuri Keskseltsi ja Tartumaa Kultuurikoja algatatud kultuurilugude kogu. Koostööpartnerid MTÜ Õnnemaa ja Ülenurme Pere- ja noortekeskusega. Projekti ja koolituse materjalidega saab tutvuda Tartumaa Kultuurikoja kodulehel: "Ole võti kultuurilukku" Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

    HELIKODU on Lõuna-Eesti Rahvamuusika kodustuudio! Professionaalne helistuudio: on loodud missioonitundega, seadistatud akustiliste instrumentide ja rahvamuusika lindistamiseks, on kompaktne ja kaasaskantav live-lindistuste tarvis, võimaldab stuudio-lindistusi, miximist ja arhiivilindistuste taastamist, pakub täisteenust helisalvestusest kuni plaadi väljaandmiseni ning rahataotlemise abi plaadi tegemiseks. Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
     

 

 

Viimane veerg

 

Siia hakkab kogunema üht-teist naljakat rahvakultuurielust enesest, kui koduleht edasi areneb :)