Prindi

"Hoby" ja "Salome" võõrustasid soomlasi

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

31. juulil 2015.a. võõrustasid TRAKSi tantsugrupid "Hoby" ja "Salome" Helsingi eakate tantsurühma "Tanssipivot". Vastastikku anti kontsert ja õpiti üksteise tantse, kohtumine lõppes ühise tantsuringiga. Novembris oodatakse TRAKSi tantsurühmasid vastukülaskäigule Helsingisse. 

Tantsurühmade pilte vaata siit

Prindi

Kontsertkava «ÜrgÕrn»

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

toivo ja maria

Kontsertkava ÜRGÕRN

Maria Korepanova esitatavad laulud pärinevad ammuste aegade tagant Udmurdi ja Bessermanni rahva seast. Esituse traditsioonitruudus on teinud Maria tuntud ja nõutud esinejaks mitmetel maadel.

Toivo Sõmer improviseerib laulude laiendusena soomeugri rahvaste ürgõrnu meloodiaid, ammutades neist vaimset tuge, mis on kantud inimese ja inimkonna ühtse alge äratundmisest.

Maria Korepanova – laul, väikekannel, parmupill | Toivo Sõmer – mandoola, erinevad kandled, etnilised löökriistad

pilet 5€, piletite broneerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Prindi

Jalmar Vabarna sai presidendi tunnustuse

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

jalmar ja presidentRiigipea Toomas Hendrik Ilves andis 8.juulil 2015.a. presidendi kantseleis seto päritolu folkmuusikule Jalmar Vabarnale Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.

Jalmar Vabarna on andnud olulise panuse folkmuusika populariseerimisele nii Eestis kui ka välismaal, selle õpetamisel ja oskuste edasiandmisel. Ta on üks tuntumaid ja tunnustatumaid pärimusmuusika esitajaid Eestis.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastastele Eesti kultuuritegelasele, kelle saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti riigi ja kultuuri tutvustamisele maailmas. Preemia suurus on 5000 eurot.

Foto: Rene Suurkaev/Vabariigi Presidendi Kantselei

Prindi

Ansambel "Külakõla" Vilniuses

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

Folkloorifestival "SKAMBA SKAMBA KANKLIAI"

mai 2015 (video tahab vaatamiseks Adobe Flash Player'it)

Vilnius Ethnic Culture Centre www.etno.lt   -   http://www.facebook.com/VilniausEtninesKulturosCentras 
https://www.facebook.com/skambaskambakankliai
http://www.pogon.lt/wiadomosci/1640-xliii-miedzynarodowy-festiwal-folkloru-skamba-skamba-kankliai.html

Heli ja pildi kvaliteet ei ole just parim, aga suur-suur tänu leedukatele, et nad lingi saatsid!

Laval käisid Toivo Sõmer, Tarmo Tabas ja Meris Tammik

Prindi

TRAKSi harrastuskollektiivide hooaja lõpupidu

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

22.mail kell 16.00 on Pepleri 27 suures saalis
TRAKSi harrastuskollektiivide hooaja lõpupidu

KONTSERT aasta jooksul õpitud lugudega - oma oskusi näitavad tantsurühmad SALOME ja VANARTANTSURING, LATIINO- ja KÕHUTANTSURING, ansambel VIISIKERA, HUUMORIKLUBI ning kapell VÄRTEN. Enamus neist kollektiividest on TRAKSi juurde üle tulnud pärast Rahvatervise- ja Loodusraviühingu likvideerimist 2012 aastal. Kõik teevad proove TRAKSi hallatavates Tartu Seltside Maja saalides. Millal asutati, seda peab nende käest üksikult küsima, sest paljude kollektiivide ajalugu on pikk ja paraku paljud algusaegade eestvedajad juba toonelateedele sõudnud. Samas on uued liikmed aktiivselt tegevust edasi arendanud ja selle tulemust saab näha nüüd ja kohe!

salome 2014
Tantsugrupp «SALOME»

tantsugrupp hoby
Tantsugrupp «HOBY»

viisikera3 0002
Ansambel «VIISIKERA»

Tantsurühm SALOME – juhendaja Anu Kanarik
Ansambel VIISIKERA – juhendaja Hans Murrand
Kapell VÄRTEN – juhendaja Valdur Parksepp
VANATANTSURING – juhendaja Monika Klais
HUUMORIKLUBI – juhendaja Malle Ruubel

KAVA (umbes nii)

Huumor - lööb peo käima
Mona Liza - teeb asja pidulikuks
Lauluklubi - lisab kodusoojust
Külalised Kodukotusest - teevad üllatuse
Viisikera - parimad palad
Salsa A-rühm - on uued tegijad
Hoby - uued kostüümid
Kapell - 2 laulu esmaesituses
Mustlane tuli külla
Pariisi taevas - pagana ilus lugu
Kankaan - kõikide lemmik

Afterparty sektsioonides
Kohvi on maja poolt, laud kata ise

 

 

TRAKSi algatused, suurprojektid ja maineüritused

  Tartu Folgiklubi toob kuulajate ette kohtumised muusikutega iga kuu kolmandal kolmapäeval klubis Jazz (Ülikooli tn 20). Kell 19:30 igakuine üllatusesineja; kell 20:00 Autoritund: muusikutega vestleb Ants Johanson. Tartu Folgiklubi tänab toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tartu Kultuurkapital, Tartu LV kultuuriosakond, ERR, Bookmill, klubi Jazz

  RegiÖÖ on traditsioonidega rahvusvaheline arhailise loomingu festival kevadised Tartus (alates 2002), mis tutvustab eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemat kihistust. Festivali eesmärgiks on tutvustada arhailise laulu, tantsu, jutu ja traditsioonilise käsitöö kaudu läänemererahvaste maailmapildi juuri, pakkudes tänapäevainimesele võimaluse praktilistes tegevustes ning kuulaja-vaatajana end esivanemate pärandi kandjana tunda. Projekti peamised kaasrahastajad on Tartu Linn ja Eesti Kultuurkapital
  Tartumaa Kultuurikoda on alguse saanud projektist „Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal”. Projekti käivitas 2011 a augustis Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts ja seda kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti esmaseks eesmärgiks oli selgitada välja, milline on Tartumaa kultuurikorralduse hetkeseis ja kas see rahuldab meie vajadusi või mitte. Projekt lõppeb seltsingu Tartumaa Kultuurikoja asutamisega ning siit edasi sõltub kõik juba ainult meist endist – mida suudab kultuurikoda pakkuda Tartumaa kultuurielule?
  Oktoober 2012 - aprill 2013. Projekti eesmärgiks oli koolitada ja kaasata vabatahtlikena meedia- ja rahvakultuurihuvilisi noori, kes oleksid oma valla kultuurisündmuste kajastajad ja kirjasaatjad, täiendades Tartuma Rahvakultuuri Keskseltsi ja Tartumaa Kultuurikoja algatatud kultuurilugude kogu. Koostööpartnerid MTÜ Õnnemaa ja Ülenurme Pere- ja noortekeskusega. Projekti ja koolituse materjalidega saab tutvuda Tartumaa Kultuurikoja kodulehel: "Ole võti kultuurilukku" Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

    HELIKODU on Lõuna-Eesti Rahvamuusika kodustuudio! Professionaalne helistuudio: on loodud missioonitundega, seadistatud akustiliste instrumentide ja rahvamuusika lindistamiseks, on kompaktne ja kaasaskantav live-lindistuste tarvis, võimaldab stuudio-lindistusi, miximist ja arhiivilindistuste taastamist, pakub täisteenust helisalvestusest kuni plaadi väljaandmiseni ning rahataotlemise abi plaadi tegemiseks. Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
     

 

 

Viimane veerg

 

Siia hakkab kogunema üht-teist naljakat rahvakultuurielust enesest, kui koduleht edasi areneb :)