xmas2015 old-cutTäitugu kõik soovid, mis kaua olnud peidus,
unistused elavad, mis malda'i enam oodata,
et igaühe jaoks üks langev täht nüüd leiduks,
kes jõulusoovidel kord lubab täituda.

TRAKS soovib kõigile liikmetele, sõpradele ja partneritele

RÕÕMSAID PÜHI!

Kandideeri koolitusele Inglismaal!  3 koolitust teemal "Loovus ja sotsiaalne sidusus" Inglismaal  Loe täpsemalt...


vadjaisuri weblogoVadja ja isuri regilaulude väljaandes on avaldatud valik Ingerimaal elavate läänemeresoome põlisrahvaste vadjalaste ja isurite vanu laule. Valimikust leiab laulude tänapäevased helisalvestused eesti pärimuslauljate esituses ja mõned arhiivisalvestused.

Prindi

TRAKSi Huumoriklubi on avatud

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

TRAKSi Huumoriklubi ootab oma vahvasse seltskonda huumorilembeseid meesterahvaid.maamees muigab

Käime koos igal esmapäeval kell 11-13 Pepleri 27 1.korrusel.
Info: Malle Ruubel 56961577

TRAKSi Huumoriklubi on korduvalt võitnud auhindu ka huumorifestivalil "Maamees Muigab"

 

Prindi

Tartumaa Tähtis Tegu 2015

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

TTT prem

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts hakkab uudsena välja andma Tartumaa Tähtsa Teo auhinda. See antakse välja igal aastal Tartumaa (sh Tartu linn) seltsile, seltsingule vm kodanikuühendusele kogu-, ning ühiskonnas enim positiivset muutust kaasa toonud teo eest.

Auhinna omistamise eesmärgiks on kogukonna liikmete koostegevuse esiletõstmine ja propageerimine ning ühiskonnas muutuste tegemise võimalikkuse teadvustamine.

right arrow blink Link ankeedile on siin

 

  • Auhind antakse välja iga aasta novembrikuus.
  • Auhinnasaaja valitakse välja Tartu maakonna seltside, seltsingute, ühingute jm kodanikuühenduste või neid innustanud üksikisikute hulgast, kelle tegevus viimase aasta jooksul on ühiskonnale enim positiivseid muutusi kaasa toonud.
  • Auhinnasaaja väljaselgitamiseks valib Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi juhatus 5-liikmelise žürii, kes valib saadetud ettepanekutest viis tegu. Ühisnädalal novembris valivad kokkutulnud lihthäälteenamusega nende seast välja võitja.
  • Kõige enam hääli kogunud tegu premeeritakse võitjast valmistatava videoklipi ja meenega.

TRAKSi algatused, suurprojektid ja maineüritused

  Tartu Folgiklubi toob kuulajate ette kohtumised muusikutega iga kuu kolmandal kolmapäeval klubis Jazz (Ülikooli tn 20). Kell 19:30 igakuine üllatusesineja; kell 20:00 Autoritund: muusikutega vestleb Ants Johanson. Tartu Folgiklubi tänab toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tartu Kultuurkapital, Tartu LV kultuuriosakond, ERR, Bookmill, klubi Jazz

  RegiÖÖ on traditsioonidega rahvusvaheline arhailise loomingu festival kevadised Tartus (alates 2002), mis tutvustab eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemat kihistust. Festivali eesmärgiks on tutvustada arhailise laulu, tantsu, jutu ja traditsioonilise käsitöö kaudu läänemererahvaste maailmapildi juuri, pakkudes tänapäevainimesele võimaluse praktilistes tegevustes ning kuulaja-vaatajana end esivanemate pärandi kandjana tunda. Projekti peamised kaasrahastajad on Tartu Linn ja Eesti Kultuurkapital
  Tartumaa Kultuurikoda on alguse saanud projektist „Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal”. Projekti käivitas 2011 a augustis Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts ja seda kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti esmaseks eesmärgiks oli selgitada välja, milline on Tartumaa kultuurikorralduse hetkeseis ja kas see rahuldab meie vajadusi või mitte. Projekt lõppeb seltsingu Tartumaa Kultuurikoja asutamisega ning siit edasi sõltub kõik juba ainult meist endist – mida suudab kultuurikoda pakkuda Tartumaa kultuurielule?
  Oktoober 2012 - aprill 2013. Projekti eesmärgiks oli koolitada ja kaasata vabatahtlikena meedia- ja rahvakultuurihuvilisi noori, kes oleksid oma valla kultuurisündmuste kajastajad ja kirjasaatjad, täiendades Tartuma Rahvakultuuri Keskseltsi ja Tartumaa Kultuurikoja algatatud kultuurilugude kogu. Koostööpartnerid MTÜ Õnnemaa ja Ülenurme Pere- ja noortekeskusega. Projekti ja koolituse materjalidega saab tutvuda Tartumaa Kultuurikoja kodulehel: "Ole võti kultuurilukku" Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

    HELIKODU on Lõuna-Eesti Rahvamuusika kodustuudio! Professionaalne helistuudio: on loodud missioonitundega, seadistatud akustiliste instrumentide ja rahvamuusika lindistamiseks, on kompaktne ja kaasaskantav live-lindistuste tarvis, võimaldab stuudio-lindistusi, miximist ja arhiivilindistuste taastamist, pakub täisteenust helisalvestusest kuni plaadi väljaandmiseni ning rahataotlemise abi plaadi tegemiseks. Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
     

 

 

Viimane veerg

 

Siia hakkab kogunema üht-teist naljakat rahvakultuurielust enesest, kui koduleht edasi areneb :)