Prindi

Hõimupäev 2015

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

Eesti Kultuuriseltside Ühendus ja Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Selts kutsuvad:

Hõimupäeval, 17. oktoobril kell 11-15 saab Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas

  • osta huvitavaid raamatuid,
  • meisterdada handi riidenukku,
  • külastada näitusi ning
  • nautida mari pühapäevakooli laste esinemist.

raamatulaat kasitoo

Prindi

TRAKSi õppereis Pärnusse

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

12.-13. oktoobril (E,T) on tulemas üks hariv ja huvitav õppereis, mille eesmärk on tutvuda Pärnumaa kultuurikorraldamise ja vastavate MTÜ-dega linnas ja maakonnas, sh Pärnumaa Rahvakultuuri Keskseltsi tegemistega.

Õppereis on osa TRAKSi järgneva perioodi arengukava koostamise ettevalmistustest.

Täiendav info:

Ants Johanson 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 505 7 303

 

Prindi

RegiÖÖ 2015

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

bgnav 690

Arhailise muusika festival RegiÖÖ 2015

tartu.ee/regioo

26.-27.septembril toimub Tartus juba 15. korda arhailise muusika festival RegiÖÖ. Suurfestivalidele vastukaaluks on festival pigem intiimne ja võimaldab kuulajatel keskenduda esituste nüanssidele. Festivali fookuses on eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemad kihistused ja ühtlasi soovitakse teadvustada erinevate rahvaste pärandkultuuri ühisosa. Selleaastase RegiÖÖ teemaks on Armastus.

Festivali kunstiline juht Toivo Sõmer: „Siiras armastus kodu ja lähedaste vastu, samuti kui kartuse ja austusega segunenud armastus jumala ja looduse vastu on olnud omane kõikidele kultuuridele. Meremees armastab vahel merd ja laeva rohkem kui naist, pillimees võtab kandle sülle vaata et sagedaminigi, kui oma lapse… Armastuse temaatika ja tähendus on rahvaloomingu pärandis mitmekülgne, armastus on käinud lauludes ja lugudes käsikäes pisarate ja murega.”

RegiÖÖ 2015 kontserdid ja koosmängimised on Tartu Jaani kirikus ja Vilde lokaalis ning Tervisekohvikus.

Festivali avasündmus „Armastusest. Lapsed ja noored pärimuses.” on laupäeval 26.09 Vilde lokaali palmisaalis kell 13.00, kus astuvad üles Mooste rahvamuusika kooli pillilapsed, Poistebande, Taevastiib ja Kaval käsi.

RegiÖÖl saab osa udmurdi, leedu, viena-karjala, rootsi (ja laiemalt Skandinaavia) ja eesti traditsioonilisest pillimuusikast ja lauludest.

Lisainfo: 

www.tartu.ee/regioo
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
5567 1134

Prindi

TULE JA NAUDI AKTIIVSUST!

Kirjutas Admin on . Postitatud rubriiki: esileht

TRAKS KUTSUB AKTIIVSUS- JA HOBITEGEVUSSE:

Kõhutants algajatele laupäviti kell 12, edasijõudnutele laupäeviti L kell 10, latiinotants laupäeviti kell 11.

Tantsrühm SALOME ootab mehi 60+ oma toredasse rühma. Info alates 12.09-st tel. 57702871.

Küsi lisa ka meie teiste huviringide kohta - tantsurühm HOBY, HUUMORIKLUBI, KAPELL, LAULUKLUBI.

 

Laste folklooriring KAVAL KÄSI ootab uusi ja endisi huvilisi teisipäeviti kell 15-17 Pepleri 27 1. korrusel.

Ring on koolieelikutele ja algklassilastele. Tehakse rahvuslikku käsitööd, mängitakse pille - väikekannel, plokkflööt (peaks lapsel enda oma olema) jm., mängitakse rahvamänge, lauldakse, tähistatakse rahvakalendri tähtpäevi, käiakse esinemas.

Info tel. 55638213

TRAKSi algatused, suurprojektid ja maineüritused

  Tartu Folgiklubi toob kuulajate ette kohtumised muusikutega iga kuu kolmandal kolmapäeval klubis Jazz (Ülikooli tn 20). Kell 19:30 igakuine üllatusesineja; kell 20:00 Autoritund: muusikutega vestleb Ants Johanson. Tartu Folgiklubi tänab toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Tartu Kultuurkapital, Tartu LV kultuuriosakond, ERR, Bookmill, klubi Jazz

  RegiÖÖ on traditsioonidega rahvusvaheline arhailise loomingu festival kevadised Tartus (alates 2002), mis tutvustab eelkõige läänemere rahvaste maailmapildi varasemat kihistust. Festivali eesmärgiks on tutvustada arhailise laulu, tantsu, jutu ja traditsioonilise käsitöö kaudu läänemererahvaste maailmapildi juuri, pakkudes tänapäevainimesele võimaluse praktilistes tegevustes ning kuulaja-vaatajana end esivanemate pärandi kandjana tunda. Projekti peamised kaasrahastajad on Tartu Linn ja Eesti Kultuurkapital
  Tartumaa Kultuurikoda on alguse saanud projektist „Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal”. Projekti käivitas 2011 a augustis Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts ja seda kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti esmaseks eesmärgiks oli selgitada välja, milline on Tartumaa kultuurikorralduse hetkeseis ja kas see rahuldab meie vajadusi või mitte. Projekt lõppeb seltsingu Tartumaa Kultuurikoja asutamisega ning siit edasi sõltub kõik juba ainult meist endist – mida suudab kultuurikoda pakkuda Tartumaa kultuurielule?
  Oktoober 2012 - aprill 2013. Projekti eesmärgiks oli koolitada ja kaasata vabatahtlikena meedia- ja rahvakultuurihuvilisi noori, kes oleksid oma valla kultuurisündmuste kajastajad ja kirjasaatjad, täiendades Tartuma Rahvakultuuri Keskseltsi ja Tartumaa Kultuurikoja algatatud kultuurilugude kogu. Koostööpartnerid MTÜ Õnnemaa ja Ülenurme Pere- ja noortekeskusega. Projekti ja koolituse materjalidega saab tutvuda Tartumaa Kultuurikoja kodulehel: "Ole võti kultuurilukku" Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

    HELIKODU on Lõuna-Eesti Rahvamuusika kodustuudio! Professionaalne helistuudio: on loodud missioonitundega, seadistatud akustiliste instrumentide ja rahvamuusika lindistamiseks, on kompaktne ja kaasaskantav live-lindistuste tarvis, võimaldab stuudio-lindistusi, miximist ja arhiivilindistuste taastamist, pakub täisteenust helisalvestusest kuni plaadi väljaandmiseni ning rahataotlemise abi plaadi tegemiseks. Projekti kaasrahastas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital
     

 

 

Viimane veerg

 

Siia hakkab kogunema üht-teist naljakat rahvakultuurielust enesest, kui koduleht edasi areneb :)