Kolmapäev, 24 August 2016 20:00

Ansambel Madingma (Flandria) on korraks Tartus Esile tõstetud

Kirjutas 
Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
Diedrik+Stefan: Madingma Diedrik+Stefan: Madingma
Vennad Timmermansid Flandriast e. ansambel Madingma on korraks Tartus.

22. augustil kell 20.00 Kloostri Aidas, Tallinnas
24. augustil kell 20.00 Sisevete Saatkonnas, Tartus
 
Stefan Timmermans hakkas flaami torupilli mängima juba 12-aastaselt, osaledes kohaliku ansambli Arjaun tegevuses, kellega esines vähemalt tuhat korda. Eesti noored pärimusmuusikud kohtusid Stefaniga esimest korda 1991 Faluni ETHNO-laagris Rootsis. 1996–2006 mängis Stefan rahvusvaheliselt populaarses ansamblis Fluxus. Koos noorema venna Diederikiga moodustasid nad duo Madingma, kellega on mänginud ka Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, viimati 2009. aastal. 2010. a. sai siinne publik osa Stefani ja Jaak Johansoni ringreisist, mille korraldas Eesti Kontsert.

Pöörased vennad tulevad Eestisse, et jätkata torupillil ja lõõtsal oma avastusreise, otsides paslikku repertuaari Euroopast. See annab neile võimaluse pidevalt kokku saada, harjutada ja jämmida - elutubades, pubides, suurtel ning väikestel lavadel. 

Stefan on Belgias tuntud torupilliõpetaja, mitmete festivalide organisaator, raadiosaadete autor ja aktiivne esineja laias maailmas.

P.S. 
Legendi kohaselt otsustanud Sandra Sillamaa torupillimängijaks hakata just seejärel, kui nägi Stefanit Viljandi festivalil mängimas ...
 
[Fotod: Mattias De Smet]
 
Loetud 1415 korda Viimati muudetud Pühapäev, 21 August 2016 13:12